Sid's Badminton Club Fixtures 2019/2020

  • September 2019

    Sun Mon Tue Wed Thu Fri Sat
    1 2 3 4 5 6 7
    8 9 10 11 12 13 14
    15 16 17 18 19 20 21
    22 23 24 25 26 27 28
    29
    Mixed I doubles against Sid's Mixed II at Christ's School, 4.30pm-7:30pm
    home
    30
  • October 2019

    Sun Mon Tue Wed Thu Fri Sat
    1 2 3 4 5
    Men(6) III doubles against Sid's Men II at Queen Mother Sports entre, 6-8pm
    Home
    6
    Mixed II doubles against Sid's Mixed I at Christ's School, 4.30pm-7:30pm
    home
    7 8 9 10 11 12
    13 14 15 16 17 18 19
    Mens I doubles against ISO III at Queen Mother Sports Centre, 2pm-5pm
    home
    20
    Ladies doubles against Guys & Dolls at QMSC, 2-5pm
    Home
    21 22 23 24 25
    Ladies doubles against Infinity II at Kensington Aldridge Academy, 7am-10pm
    Away
    26
    Mens I / Men III doubles against GandD / Infinity at QMSC / Queen Elizabeth Girls School Leisure Centre, 6pm-8pm / 12-2pm
    Home / Away
    27
    Ladies II doubles against ISO at Kensington Aldrige Academy, 14:30-17:30
    Away
    28 29 30 31
  • November 2019

    Sun Mon Tue Wed Thu Fri Sat
    1 2
    Men(6) III / Mixed II doubles against ISO IIII / All Nation Mixed II at QMSC / Queensbridge Sports Centre, 6-8pm
    Home / Away
    3
    Ladies II doubles against ISO IIII at Christ School, 4.30pm-7:30pm
    home
    4 5 6
    Mens II doubles against Supersonic Men II at Hendon School, 19:45pm-10pm
    away
    7 8 9
    Mens I / Mixed II doubles against Acton / Crescent at Hounslow Dome / QMSC, 1pm-3pm / 6-8pm
    away / Home
    10
    Men(6) III doubles against Infinity Men II at Christ's School, 5pm-7:30pm
    Home
    11 12 13 14 15 16
    MIXED I doubles against Finsbury at Queen Mother Sports Centre, 5.45pm-8pm
    home
    17
    Ladies / Men I/ Men III doubles against ISO III / Hale / NYW at Kensington Aldridge Academy / Bushey Academy / Chri's School, 2:30pm-5:30pm / 1:30-4pm / 5-7:30
    Away / Away /Home
    18 19 20 21 22 23
    Men(6) II doubles against NYW B.C. at Queen Mother Sports entre, 5.45pm-8pm
    Home
    24
    Mens(6)I doubles against ISO II at St Charles College, 2:45am-5:45pm
    away
    25 26 27
    Mens III doubles against Supersonic Men II at Hendon School, 7:45am-10pm
    Away
    28 29
    Mixed I doubles against Crecsent at City of London Academy, 7pm-10pm
    away
    30
    Mixed doubles against GuysandDols at Little Venice, 5pm-8pm
    away
  • December 2019

    Sun Mon Tue Wed Thu Fri Sat
    1
    Mens II / Ladies II doubles against Infinity B.C. / Barnet at Christ's School, 2-5pm / 4:30pm-730pm
    home / Home
    2 3 4 5 6 7
    Mixed I doubles against Finsbury at QMSC, 6:00pm-8pm
    home
    8
    Men(6) / II Ladies II doubles against Suppersonic Men II / Finsbury Ladies at QMSC / Christ School, 5.45pm-8pm / 4:30-7:30
    Home / Home
    9 10 11 12 13
    Mixed II doubles against Crescent at Kensington Aldridge Academy school, 7:15pm-10pm
    away
    14
    15
    Mixed II / Ladies doubles against Finsbury / Infinity at Finsbury L.C. / Christ's School, 6pm-9pm /4:30-7:30pm
    Away / Home
    16 17 18 19 20 21
    22 23 24 25 26 27 28
    29 30 31
  • January 2020

    Sun Mon Tue Wed Thu Fri Sat
    1 2 3 4
    5
    Mens I doubles against Lambeth at QMSC, 2pm-5pm
    Home
    6 7 8 9 10
    Ladies doubles against Riverside at Pimlico Academy, 8-10:30pm
    Away
    11
    Men(6) III doubles against Supersonic MEN II at Queen Mother Sports entre, 6-8pm
    Home
    12
    Mixed I / Ladies II doubles against Acton / Crescent at The Dome / Christ's School, 3pm-5pm /5-7:30pm
    away / Home
    13 14 15 16 17 18
    Mixed II doubles against All Nation Mixed II at Queen Mother Sports Centre, 5.45pm-8pm
    Home
    19
    Mens(6)I / Ladies 1 / Ladies II doubles against ISO III / ISO II / LondonMet at St Charles College / Christ School / Christ School, 2:45am-5:45pm / 4:30-7:30pm / 4:30-7:30pm
    away / Home / Home
    20 21 22 23 24 25
    Men II / Mixed I doubles against Infinity / Crescent at Queen Elizabeth Girls School Leisure Centre, 4pm-7pm / 6-8pm
    Away / Home
    26
    Ladies II / Ladies I doubles against Barnet B.C, at Woodhouse College / Christ's School, 1pm-3pm / 5-7:30pm
    away / Home
    27 28 29 30
    Mens I doubles against Lambeth at Chestnut Grove School, 7:00pm-10pm
    away
    31
  • February 2020

    Sun Mon Tue Wed Thu Fri Sat
    1
    Ladies / MEN II doubles against Guys & Dolls II / ISO IIII at Little Venice/St Charles Catholic Sixth Form College, 5pm-8pm
    Away / AWAY
    2 3 4
    Mens I doubles against Airwways at Hounslow Dome, 8pm-10pm
    away
    5 6 7 8
    Mens II doubles against ISO IIII at Queen Mother Sports Centre, 5.45pm-8pm
    home
    9
    Mixed doubles against Crescent at Queen Mother Sports Centre, 2pm-5pm
    home
    10 11 12 13 14 15
    Mens(6)I doubles against GuysandDolls at Little Venice, 5pm-8pm
    Away
    16
    Ladies / MEN III doubles against ISO III /ISO IIII at QMSC / Kensington Aldridge Academy, 2pm-5pm / 2:30-6pm
    home / away
    17
    Ladies II doubles against Finsbury at Finsbury B.C., 7pm-10pm
    Away
    18 19 20 21 22
    Mens I doubles against ISO II at Queen Mother Sports Centre, 2pm-5pm
    home
    23
    Mixed II doubles against Sobell BC at Queen Mother Sports Centre, 2pm-5pm
    Home
    24 25 26 27
    MIXED II doubles against Sobel Mixed at Sobell S.C., 7:30pm-10pm
    Away
    28 29
    Mens doubles against LYC at Queen Mother Sports Centre, 5.45pm-8pm
    home
  • March 2020

    Sun Mon Tue Wed Thu Fri Sat
    1
    Ladies II doubles against Sobell at QMSC, 2-5pm
    Home
    2
    MIXED I doubles against Finsbury BC at Finsbury L.C., 7:00pm-9.45pm
    Away
    3
    Men III doubles against NYW at Oakington Manor School, 8-10pm
    Away
    4 5 6 7
    Mixed doubles against GandD Mixed 1 at QMSC, 6-8pm
    home
    8
    Mens doubles against LYC at Kensington L.C., 1pm-3pm
    away
    9 10 11 12 13 14
    MIXED I doubles against Acton at QMSC, 6pm-8pm
    HOME
    15
    Mens doubles against Airways at Queen Mother Sports Centre, 2-5pm
    home
    16 17
    Mens II doubles against NYW at Oakington Manor School, 8pm-10pm
    Away
    18 19 20
    Mixed I doubles against Crescent at City of London Academy, 7pm-9pm
    Away
    21
    Mixed I doubles against All Nation II at QMSC, 6:00pm-8pm
    home
    22
    Ladies MenII doubles against ISO II / Infinity at Kensington Aldridge Academy / ??????, 2:30pm-5:30pm / 2-5pm
    Away /away
    23 24 25 26 27
    Ladies II doubles against Crescent at Kensington Aldridge Academy school, 7:15pm-10pm
    away
    28
    Men(6) I doubles against Hale Men at Queen Mother Sports entre, 6-8pm
    Home
    29
    Mens doubles against Acton at Christ School, 5pm-7:30pm
    home
    30 31
  • April 2020

    Sun Mon Tue Wed Thu Fri Sat
    1 2
    Ladies II doubles against Sobell at Sobell Leisure Centre, 7:30pm-10:00pm
    away
    3 4
    Mixed I / Ladies II doubles against All Nation Mixed II / LondonMet at Queensbridge Sports Centre / Science centre, 1pm-3:00pm / 11am-1:30pm
    Away / Away
    5
    Mens I doubles against Apollo Men at Bentley Wood High School, 7-10pm
    Away
    6 7 8 9 10 11
    12 13 14 15 16 17 18
    Mixed II doubles against Finsbury at Queen Mother Sports Centre, 5.45pm-8pm
    Home
    19
    Mixed I doubles against Sobell BC at Queen Mother Sports Centre, 5.45pm-8pm
    Home
    20 21 22 23 24 25
    Mens I doubles against Apollo at QMSC, 6pm-8pm
    home
    26
    Mixed doubles against Finsbury at Finsbury B.C., 4pm-7pm
    away
    27 28 29 30
    Mixed I doubles against Sobell at Sobell Sports Centre, 7.30pm-10:30pm
    Away
  • -